Internet Explorer بازنشسته می‌شود؟

این مرورگر معروف اولین بار در سال 1995 به عنوان یک افزودنی برای ویندوز 95 ظاهر شد و در نسخه‌های بعدی به یک بسته جدانشدنی از ویندوز تبدیل شد و تا سال‌ها یک برنامه محبوب به حساب می‌آمد.

در سال‌های بعد با ورود مرورگرهای پرطرفدار دیگر Internet Explorer کم کم طرفداران خود را از دست داد. Internet Explorer که درسال 2003 بیش از 95 درصد کاربران اینترنت را در اختیار داشت, با گذشت زمان و از دست دادن محبوبیت, در سال 2021 تنها 0.81 درصد کاربران اینترنت از این مرورگر استفاده می‌کنند. Mozilla FireFox(2003) و Google chrome(2008) رقیبان IE بودند و توانستند حریف خود را آهسته از میدان خارج کنند.

در سال 2015 مایکروسافت (Microsoft edge) را جایگزین اینترنت اکسپلورر کرد و کمتر از یک‌ سال بعد اعلام کرد که دیگر ویژگی‌های جدید را برای این برنامه ارائه نخواهد کرد و Edge مرورگر پیش‌فرض برای سیستم عامل ویندوز 10 می‌شود. با گذشت زمان IE دریافت پشتیبانی در نرم‌افزارهای مایکروسافت را از دست داد و این شرکت اعلام کرد در 22 ژوئن 2022 اینترنت اکسپلورر به طور رسمی بازنشست می‌شود, البته به دلیل وجود این برنامه در برخی سیستم عامل‌ها مانند Windows Server 2019 , این مرورگر تا سال 2029 به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهد کرد. IE که در سال‌های دور NetScape را شکست داده بود سرانجام به این مرورگر مرده می‌پیوندد مایکروسافت همچنین اعلام کرد جشن بازنشستگی این برنامه قدیمی را برگزار خواهد کرد.

نوشته‌های بیشتر
0 دیدگاه‌
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها