بهترین مودهای ماینکرفت

دنبال مودهای ماینکرفت می‌گردید؟ حالت اصلی ماینکرفت همچنان جذاب است, اما شاید باور نکنید برخی مودهای عرضه شده برای این بازی محبوب چقدر می‌تواند بازی را دگرگون کند, در اینجا تعدادی از آن‌ها را لیست کرده‌ایم, با گیمینگ پرشیا برای دانلود و نصب این مودها همراه باشید, البته لازم به ورژن‌های بازی هم توجه کنید. استفاده از یک Mode Manager مدیریت مودها را راحت می‌کند.

Utility Modes/اجرای بهتر بازی

Optifine

Minecraft version: 1.7.2 – 1.16.5

این عقیده وجود دارد که ماینکرفت نمی‌تواند با دستگاه‌های ضعیف یا قدرتمند سازگار شود, Optifune یک افزونه است که بهینه‌سازی گرافیکی کمک می‌کند, محیط بازی واقعی‌تر به نظر می‌رسد و نرخ به‌روزرسانی (FPS) هم افزایش پیدا می‌کند.

Just Enough Items (JEI)

Minecraft version: 1.16.5

این افزونه جایگزین افزونه قدیمی NotEnoughItems است که به شما کمک می‌کند کار کردن با ایتم‌ها مختلف بازی را یاد بگیرید. دستورالعمل‌های مختلفی در طول بازی نمایش داده خواهد شد.

Here's What You're Looking At (HWYLA)

Minecraft version 1.12.2 – 1.16.3

این افزونه دنباله یک نسخه قدیمی مشابه آن یعنی What Am I Looking At. WAILA است که دیگر به‌روز نمی‌شود به کمک این ابزار می‌فهمید ماهیت اشیایی که به آن نگاه می‌کنید چیست, اگر نشانگر موس را روی چیزی نگه دارید به کمک یک Tooltip جزییاتی از آن را بیان می‌کند.

1.16Mods

Biomes O'Plenty

Minecraft version: 1.16.4

بعد از سال 2013 که به‌روزرسانی بزرگی در جهان ماینکرفت به وجود آمد, شاهد تغییرات بزرگی در بازی نبودیم اما Biomes O’Plenty عناصر طبیعی زیادی را که بیش از 70 مورد است به بازی افزوده است, این المنت‌ها شامل صخره‌های مرجانی, زمین‌های بایر, مزارع اسطوخودوس, جنگل‌های تندرا و … است. برای اجرای این مود لازم است جهان جدیدی درست کنید و گزینه Biomes را انتخاب کنید.

Create

Minecraft version: 1.16.5

همان‌طور که از شکل پیداست اساسی ترین ویژگی این مود وجود چرخ‌دنده‌ها, قرقره‌ها, تسمه‌های زنجیری و وسایلی از این قبیل است, به کمک این وسایل چرخشی خلاقیت خود را به چالش بکشید و وارد دنیایی شگفت‌انگیز شوید.

Botania

Minecraft version: 1.16.5

برخی از مودها حالت‌های جادویی را به بازی می‌افزایند و بعضی هم ماشین‌آلات پیچیده را, اما Botania فقط گل‌ها را به بازی اضافه می‌کند, گل‌هایی که قابلیت‌های فراوانی دارند از غدا دادن حیوانات و قرار دادن دشمنان روبه‌روی هم تا باز کردن یک درگاه به دنیای الف‌ها! Botania می‌تواند حالت متفاوتی برای شما باشد.

Engineer's Tools

Minecraft version: 1.16.5

Engineer’s Tools یک مود ساده است که استخراج را در زیر زمین راحت می‌کند, یک ابزار چند منظوره دارد که قابلیت‌های بیل, کلنگ, تبر و … را همزمان اجرا می‌کند همچنین با گچی که به همراه دارید می‌توانید نقاط مورد نظر خود در غارها و ایستگاه‌ها را نشانه‌گذاری کنید.

Journey Map

Minecraft version: 1.16.5

نقشه‌ها همیشه برای یافتن جایی که می‌خواهید بروید به درد بخور هستند و می‌توانید یک منطقه وسیع را در یک نمای کوچک رصد کنید. Jouney Map همانند گوگل مپ برای ماینکرفت است که می‌توانید دنیای ماینکرفت را در یک نمای کوچک ببینید و به اقدامات خود سرعت زیادی ببخشید, Jouney Map یک مود ضروری محسوب می‌شود.

Rope Bridge Mod

Minecraft version: 1.16.1

این مود برای افراد تنبل بسیار جذاب است, هنگامی در یک کوه هستید و به مناظر دور نگاه می‌کنید احتمالا صحنه‌های جذابی را می‌بینید اما آن مناطق از شما بسیار دور است و باید مسافت زیادی را طی کنید ولی با Rope Bridge می‌توانید یک مسیر مستقیم به نقطه‌های مورد نظر داشته باشید و از طی کردن راه‌های طولانی خلاص شوید.

Iron Chests 2

Minecraft version 1.16.5

Iron Chests 2 یک حالت ذخیره‌سازی است, به وسیله صندوق‌های چوبی می‌توانید وسایل بیشتری را همراه خود داشته باشید که بخصوص در قسمت‌های ابتدایی بسیار کمک می‌کند.

The Lost Cities

Minecraft version: 1.16.5 (beta)

انگار زندگی در این شهر بزرگ پایان یافته است, سازه‌های آسیب دیده و خانه‌هایی که کسی در آن‌ها زندگی نمی‌کند در Lost Cities می‌بینید که چقدر می‌توانید در این بیابان زنده بمانید. این مود با Biomes O Plenty نیز ارتباط برقرار می‌کند و شما قادر خواهید مناطق عجیبی را کاوش کنید.

BlockFront - WW2

Minecraft version: 1.16.4

BlockFront – WW2 ماینکرفت را به یک بازی جنگ جهانی دوم تبدیل می‌کند, جایی که از فرانسه در مقابل هجوم نازی‌ها دفاع می‌کنید, این مود شامل حالت‌ها چند نفره نیز هست اما اکنون در حالت آلفا کار می‌کند و نباید انتظار داشته باشید به صورت کاملا روان کار کند.

1.15Mods

Instant Massive Structures

Minecraft version: 1.7.10 – 1.15.1

چطور شهری عظیم را در چند دقیقه بسازیم و یا ساختمان‌های بلند را به سادگی بنا کنیم؟ کافی است از Instant Massive Structures بهره بگیریم, کافی است از منو سازه‌های مورد نظر خود را از جمله خانه‌ها, قلعه‌ها, ایستگاه‌های قطار و … به سادگی انتخاب کنید. البته این کار یک تقلب محسوب می‌شود اما برای شما زمان زیادی را صرفه‌جویی می‌کند.

Candy Craft

Minecraft version 1.15.2

تعدادی زیادی از انسان‌ها آرزوی زندگی در دنیای آب‌نبات‌ها را داشته‌اند, اکنون می‌توانید آن را به دنیای ماینکرفت بیاورید و از زره‌‌, مارشملو و لانه‌های زنبور که همگی از آب‌نبات ساخته شده‌‌اند لذت ببرید البته اگر با چسبندگی مشکلی نداشته باشید.

1.12Mods

Millénaire

Minecraft version: 1.12.2

احتمالا در اکثر مکان‌های جهان ماینکرفت با فضاهای خالی و پوچی مطلق مواجه شده‌اید که کمی دلهره‌آور به نظر می‌رسد اما Millénaire این مشکل را حل می‌کند, در این مود شما مردان, زنان و کودکان را در روستاها مشاهده خواهید کرده‌اید و همچنین دهکده‌هایی با اصالت نورمنی , هند شمالی و مایایی نیز وجود خواهند داشت.

Fossils and Archeology Revival

Minecraft version: 1.12.2

چه کسی دوست ندارد دنیای دایناسورها را به ماینکرفت اضافه کند؟ با Fossils and Archeology Revival به دنیای خزندگان میلیون‌ها سال گذشته سفر کنید. برای زنده ماندن تلاش کنید و حتی حیوانات را شکار کنید. اینجا محل خوبی برای آزمایش مهارت‌های پیش از تاریخ شماست.

JurassiCraft

Minecraft version: 1.12.2

JurassiCraft به شما کمک می‌کند DNA های موجودات ماقبل تاریخ از جمله دایناسورها و گیاهان را بسازید و دنیای ژوراسیک خود را ایجاد کنید, وسایل نقلیه نیز وجود دارند تا سریع‌تر جابجا شوید. باید توجه داشته باشید با موجودات گرسنه‌ای سروکار خواهید داشت.

Mystcraft

Minecraft version: 1.12.2

اگر از دنیای فعلی خود در ماینکرفت خسته شده‌اید MystCraft شما را نجات می‌دهد, با کتاب‌های جادویی به جهان‌های گوناگون متصل شوید و از جزایر پوشیده از برف یا اقیانوس‌های بی‌پایان با درخت‌های غول‌پیکر سر درآورید. البته بعضی از جهان‌ها پایدار نیستند.

Animal Bikes

Minecraft version: 1.12.2

شاید تجربه استفاده از ماشین‌ها یا وسایل نقلیه معمول را تا حد کافی داشته باشید حالا بهتر است کمی تغییر ایجاد کنیم, با این مود از حیوانات سواری بگیرید و از آن‌ها به جای وسیله نقلیه خود استفاده کنید,

Natura

Minecraft version: 1.12.2

طیف گسترده‌ای از انواع درختان با رنگ‌ها متفاوت را به جهان خود بیفزایید, Natura چند محصول اضافی را برای تولید مواد غذایی و منابع بازی می‌افزاید. این مود به حالت اصلی ماینکرفت بسیار نزدیک است.

The Aether II

Minecraft version: 1.12.2

Aether نقطه مقابل Nether است که به عنوان جهنم ماینکرفت شناخته می‌شود. این یک قلمرو آسمانی است که شما بعد از جابجایی به وسیله یک درگاه به آن راه خواهید یافت. یک جزیره شناور که با ابرها احاطه می‌شوند. در اینجا نیز دشمنان وجود دارند از جمله گاوها و خوک‌های پرنده. گنج‌های جدیدی نیز برای به دست آوردن وجود دارد.

Thaumcraft

Minecraft version: 1.12.2

با Thaumcraft به یک جادوگر در دنیای ماینکرفت تبدیل خواهید شد. جوهر جادو را از اشیا فیزیکی بیرون بکشید و شکل آن‌ها را تغییر دهید. پازل‌‌هایی وجود دارند که با کامل کردن آن به جادوهای جدیدی دست خواهید یافت.

Twilight Forest

Minecraft version: 1.12.2

اگر عاشق ماجراجویی هستید Twilight Forest را از دست ندهید. این حالت ابعادی جدید و جنگلی انبوه را فراهم می کند که در گرگ و میش ابدی قرار دارد و هم گنجینه های ارزشمند و هم هیولاهای خطرناک را در خود جای می‌دهد. یک الماس را درون استخر آبی که با گل احاطه شده اند بیاندازید تا در آنجا یک درگاه ایجاد کند و سپس مدتی را به گردش بپردازید. شما پیچ و خم های پرچین ، تپه های توخالی ، نخلستان های مسحور شده ، یخچال های طبیعی ، برج های پر زرق و برق و سایر موارد را با پاداش های غنی در حیرت‌انگیزترین مکان ها پیدا خواهید کرد. 

Forestry

Minecraft version: 1.12.2

اگر به جنبه‌های کشاورزی ماینکرفت اهمیت می‌دهید این مود برای شماست. جایی که دسته‌ای از اقلام جدید, ماشین‌ها و بلوک‌ها اضافه می‌شوند. این مود بیشتر به خاطر زنبورهایش معروف است.شما می توانید زنبور عسل شوید ، زنبورهای وحشی را اسیر کرده و با استفاده از اصول واقعی ژنتیکی برای تولید انبوهی از منابع مفید مختلف ، آنها را پرورش دهید.

Chameleon Creepers

Minecraft version: 1.12

می‌خواهید از خزندگان خطرناک‌تری استفاده کنید؟ Chameleon Creepers سبب می‌شود رنگ آن‌ها با چیزی که در روی آن قرار دارند یکی شود در نتیجه آن‌ها را نمی‌بینید مگر این که از فاصله نزدیک صدایشان را بشنوید شاید نخواهید از این مود استفاده کنید اما به هر حال هیجان خاصی به ماینکرفت می‌دهد.

Chisel

Minecraft version: 1.12.2

برخی به زیباسازی پایگاه خود اهمیت زیادی می‌دهند, با Chisel بافت‌های مختلفی به عناصر و بلوک‌های خود اضافه کنید تا دنیای شما نمای متفاوتی داشته باشد.

Pam's HarvestCraft

Minecraft version: 1.12.2

Pam’s HarvestCraft حدود 60 محصول را به بازی اضافه می‌کند شامل درختان میوه, بوته‌ها و ماهی‌ها, این یک پیشرفت مهم در هنر آشپزی محسوب می‌شود. حتی می‌توانید از توفو به جای گوشت استفاده کنید.

Hunger Overhaul

Minecraft version: 1.12.2

Hunger Overhaul میزان گرسنگی را افزایش می‌دهد و مصرف هر غذایی تاثیر کمتری خواهد داشت. این افزونه خوبی است اگر می‌خواهید بیشتر غدا بخورید.

BiblioCraft

Minecraft version: 1.12.2

BiblioCraft در واقع راهی برای چیدن کتاب‌ها در قفسه است. می‌توانید قفسه‌ای  حاوی شیشه‌های معجون بسازید, از میز و  صندلی‌های چوبی و یا ویترین استفاده کنید.  ممکن است پایگاه شما همانند یک خانه به نظر برسد.

Galacticraft

Minecraft version: 1.12.2

زمان مناسبی برای کاوش در فضا به نظر می‌رسد, موشک فضایی خود را آماده کنید و به اسمان پرستاره بروید و به ماجراجویی بپردازید, از سیاره‌های دور و نزدیک خود که جو و ویژگی خود را دارند بازدید کنید.

Eyephone Mod

Minecraft version: 1.12

با این موبایل دوستان شما می‌توانند به شما زنگ بزنند و قسمت‌ها جدید GameofThrones را اسپویل کنند! این یک موبایل واقعی به نظر می‌رسد, شاید جالب‌ترین ویژگی آن منفجر کردن رقیبانتان با فرستادن یک ایمیل باشد. البته باید برای آن یک شارژر بسازید تا خاموش نشود!

RailCraft / Steve's Carts Reborn

Minecraft version 1.12.2

RailCraft دسته جدیدی از مسیر را از جمله اتصالات و سیگنال‌های پیچیده را اضافه می‌کند و قابلیت ماینکارت (وسیله جابجایی در معدن) شما به طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.(اضافه شدن ترمز, سپر و…)

EnderIO

Minecraft version 1.12.2

انتقال وسایل در ماینکرفت کار آسانی نیست,  EnderIO کمک می‌کند تا آن‌ها را سریع‌تر به مقصد برسانید. مجراهای ساخته شده در میان زمین یا دیوارها و یا استفاده از یک مایع سبب انتقال سریع وسایل می‌شود.

Applied Energistics 2

Minecraft version 1.12.2

هرچقدر بیشتر ماینکرفت بازی کنید به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز خواهید داشت. Applied Energistics ماده موجود در سینه شما را به انرژی تبدیل می‌کند و آن به فضا ذخیره‌سازی تبدیل می‌شود. این فضا از هر نقطه از پایگاه شما به طور بی‌سیم قابل دسترس است البته ممکن است انرژی زیادی مصرف کند. با وجود دیسک‌های ذخیره‌سازی, صندوق‌های چوبی را به عنوان یادگاری‌هایی از گذشته می‌بینید.

OpenBlocks

Minecraft version: 1.12.2

OpenBlocks برخی از ابزارهای ضروری را به ماینکرفت اضافه می‌کند, از جمله کیسه خواب, گلایدر, آسانسور, طناب و…

PneumaticCraft: Repressurized

Minecraft version: 1.12.2

این یک مود بر پایه تکنولوژی حساب می‌شود که که کمی ماینکرفت را متفاوت می‌کند. PneumaticCraft به جای وارد کردن نیرو از فشار هوا استفاده می‌کند, باید اطمینان داشته باشید که محفظه‌های ذخیره سازی, لوله‌ها و دریچه‌ها به درستی تنظیم شده‌اند و گرنه انفجار اجتناب ناپذیر خواهد بود.

Project Red

Minecraft version: 1.12.2

آن که دسته با ردستون کار می‌کنید ، می‌دانند که چقدر می‌تواند آزاردهنده باشد. Project Red همه اینها را تغییر می‌دهد ، کنترل بسیار بهبود یافته بر آنچه انجام می‌دهید را به شما می‌دهد و به شما امکان می‌دهد مدارهای خود را بسیار فشرده تر کنید. همچنین دروازه‌های منطقی یکپارچه را اضافه می‌کند ، و راه اتوماسیون کار را آسان تر می‌کند.

Super Factory Manager

Minecraft version: 1.12.2

یکی دیگر از ابزارهای اتوماسیون فوق العاده مفید Steve’s Factory Manager است که اکنون برای نسخه های کنونی Minecraft به عنوان Super Factory Manager در حال بروزرسانی است. البته همانند ComputerCraft به کمی کار نیاز دارد و %100 کارآمد نیست. برای اتوماسیون یک کارخانه ، راه حل بهتری وجود ندارد. 

Portal Blocks / Portal Gun

Minecraft version: 1.12.2

با Portal می‌توانید آزمایشگاه خود را بسازید. مجموعه ای از بلوک های مختلف با مضمون پورتال و مهم‌تر از همه ، مجموعه ای از لوازم پورتال در این بسته وجود دارد که شامل دکمه‌های برای ریختن مکعب‌های همراه ، دکمه های پایه و چراغ‌های نشانگر است.

یادداشت: برای تجربه کامل Portal ، ابتدا باید modpack iChun’s Portalgun را بدست آورید. پس از آن ، شما می توانید Raptor’s mod-extension را نصب کنید.

1.8Mods

ComputerCraft

Minecraft version: 1.8.9 – 1.12 (Alpha)

بعد از زیست‌شناسی, اضافه کردن برنامه‌نویسی به ماینکرفت می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. این کامپیوتر مبتنی بر زبان برنامه‌نویسی Lua است, می‌توانید برای کنترل اشیا کد بنویسید, درهای رمزدار و یا چت‌های خصوصی بسازید, همه چیز به شما بستگی دارد. این یک خبر خوب برای برنامه‌نویس هاست.

LostsOMobs

Minecraft version: 1.8

LotsOMobs حیوانات پرشمار خود را به ماینکرفت اضافه می‌کند. به جای اینکه فقط چند حیوان را به اینجا یا آنجا اضافه کنید ، بیش از چهل جمعیت جدید از جمله موجوداتی مانند زنبورها ، مورچه‌ها ، ماموت ها و حتی غارنشینان را به آن اضافه می‌کند. علاوه بر این ، چند مورد جدید برای تخم ریزی برخی از این حالت ها وجود دارد ، و حتی پورتال‌های جدیدی که منجر به ایجاد بیوم های جدید می‌شوند.

Bacteria

Minecraft version: 1.8

مودهای زیادی وجود ندارد تا جهانی را که ساخته‌اید از بین ببرد! Bacteria mod به شما امکان می دهد اسفنج های ویژه ای را از دنیا برداشت کرده و سپس آنها را برای انجام کارهای خاص آموزش دهید. به عنوان مثال ، می توانید باکتری را در پایین قرار دهید که تمام بلوک های خاکی موجود در آن را مصرف کند. شما باید مراقب این نوع قدرت باشید و همین باعث جذابیت این مد می شود.

1.7Mods

Biosphere

Minecraft version: 1.7.10

حالت Biospheres تمام موانع آزار دهنده را برطرف می‌کند و شما را به جهانی می‌برد که آسمان با بیوم های مختلف شناور غرق شده است.با Biosphere زیست کره‌ها و آتشفشان‌های خود را به راحتی بسازید.

Big Reactors

Minecraft version: 1.7.10

پس از مدتی با نصب بسیاری از مودهای فنی ، متوجه خواهید شد که نیاز به انرژی شما بیشتر از آن است که بتوانید ظرفیت ژنراتور بیشتری را اضافه کنید. در این زمان به راکتورهای بزرگ نیاز خواهید داشت. این به شما امکان می‌دهد راکتورهای هسته ای سفارشی با قابلیت تنظیم  بسازید که مقدار زیادی انرژی تولید می‌کنند و در صورت خراب شدن شرایط ذوب نمی شوند. حتی با ComputerCraft رابط دارد ، بنابراین می‌توانید برنامه هایی برای کنترل راکتورهای خود بسازید.

Pocket Edition Mods

مودهای نسخه Pocket Edition مودهای بیشتر در

FurniCraft

Minecraft version: 1.13 – 1.14

Furnicraft ده‌ها قطعه مبلمان جدید را به Pocket Edition اضافه می‌کند که بسیاری از آنها نیز با 16 تغییر رنگ ارائه می‌شوند. همچنین یک مکانیک برای پرورش و تغذیه کودک در گهواره وجود دارد.

Expansive Fantasy

Minecraft version: 1.13 – 1.15 (beta)

در واقع Mod Expantive Fantasy به شما اجازه می‌دهد چگونه اژدهای خود را در Minecraft آموزش دهیم. شما می توانید تخمهای اژدها را پیدا کنید و آنها را تا زمانی که از تخم بیرون بیایند تغذیه کنید ، بچه اژدها را پرورش دهید و آنها را رام کنید تا قابل سوار شدن شوند. تک شاخ ها و دشمنان جدید orc نیز وجود دارد.

Magnificent Biomes

Minecraft version: 1.16 (beta)

Biomes  ، بیوم های جدید ، نقاط مورد علاقه ، حیوانات و دستور العمل های جدید را به دنیای Minecraft شما اضافه می کند. با نصب این مد ، شما درختان شکوفه گیلاس ، دسته‌های غول پیکر کدو تنبل ، چاه‌های سنگی و موارد دیگر را پیدا خواهید کرد. در بخش حیات وحش ، شما می‌توانید پروانه‌ها ، حلزون‌ها و دستور العمل هایی را در کنار آنها پیدا کنید.

سپاس از اینکه تا اینجا مطلب را دنبال کردید , راستی ماینکرفت نسخه داستانی هم داره که در پست‌های زیر میتونید اونارو دانلود کنید.

Minecraft: Story Mode Telltale Season 2

Minecraft: Story Mode Telltale Season 1

 

Minecraft

(نسخه اصلی)

دسته‌بندی
0 دیدگاه‌
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها