نرم‌افزارهای ضروری برای سیستم جدید

دسکتاپ یا لپ تاپ جدید خریده‌اید؟ نصب جدید ویندوز بسیار کم‌حجم و سریع است ، اما فاقد برخی از برنامه های ضروری است که ما همیشه به عنوان گیمر استفاده می کنیم. برخی از این برنامه ها کاملاً واضح هستند ، مانند Steam و Google Chrome ، اما بسیاری از برنامه های روزمره که شایسته حضور در سیستم شما هستند ، و بسیاری دیگر که هر از چند گاهی مفید هستند ، وجود دارد. به لطف یک سرویس بسته بندی به نام Ninite ، می توانید بیشتر این موارد را به صورت یکجا بارگیری و نصب کنید.

ابتدا ، ما قصد داریم مختصراً به برنامه هایی که پیشنهاد می کنیم با Ninite نصب کنیم ، بپردازیم. سپس می خواهیم چند مورد دیگر از برنامه های اصلی خود را لیست کنیم. اجازه ندهید سیستم جدید شما بدون آنها عمر طولانی داشته باشد ، در اینجا راهنمای ما برای بهترین آنتی ویروس برای کامپیوتر است.

Ninite یک برنامه نصب کننده سفارشی برای برنامه های مورد نظر شما ایجاد می کند ، سپس همه آنها را با یک حرکت نصب می کند.  از نوارهای ابزار آزار دهنده و پیشنهادهای رایگان و سایر نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم که اکثر نصب کننده ها سعی می کنند به کامپیوتر شما زیرکانه سوق دهند هم خبری نیست. ساده است و کاملاً کار می کند. این نرم افزار همچنین نرم افزارهای زیادی را ارائه می دهد که احتمالاً نیازی به آنها ندارید ، بنابراین ما آنچه را که برای یک سیستم بازی جدید توصیه می کنیم انتخاب کردیم.

در اینجا می‌خواهیم برنامه‌های ضروری را پیشنهاد دهیم.

اینها برنامه های ضروری ما برای یک کامپیوتر جدید است. البته بعد از نصب Steam.

مرورگر وب

Google Chrome – انتخاب واضحی است ، اما همچنان FireFox و Opera انتخاب‌های مناسبی محسوب می‌شوند.

امنیت

Avira – در حقیقت ابزارهای موجود در ویندوز به درستی کار می‌کنند، اما اگر می خواهید امنیت بیشتری داشته باشید ، این یک آنتی‌ویروس رایگان است اما همچنان می‌توانید از برنامه‌های غیر رایگان هم استفاده کنید.

پیام‌رسان‌ها

Discord – انتخاب آشنا برای گیمرها با سرورهای بسیار زیادی مختص بازی‌ها و امکاناتی که بازی‌ها را لذت بخش می‌کند.

Telegram- نسخه دسکتاپ این برنامه نیز بسیار عالی طراحی شده  و امکانات فراوانی را ارائه می‌دهد و چیزی از نسخه موبایل آن کم ندارد.

فشرده سازی

7-Zip – هر چیزی را که به آن دراپ کنید ، فشرده یا از حالت فشرده خارج می‌کنید. بسیار کم‌حجم است و استفاده از آن هزینه‌ای ندارد.

پخش ویدیو

VLC – VLC می تواند هر چیزی را پخش کند و یک دستگاه پخش رسانه ای قابل اعتماد و همه جانبه است و نیازی به رمزگذارهای خارجی ندارد.

نصب درایور

DriverBooster- یک برنامه عالی برای بررسی و نصب درایورهای سیستم شما این برنامه رایگان نیست و بهتر است از نسخه پرتابل آن استفاده کنید تا درگیر کرک کردن آن نشوید.

ویرایشگر عکس

GIMP- گیمپ یک برنامه حرفه‌ای و صددرصد رایگان برای ویرایش عکس است بعد از آشنایی با محیط آن, استفاده از این برنامه برایتان بسیار ساده خواهد شد و همچنین به سادگی نصب می‌شود.

مشاهده پرونده‌ها(PDF)

Foxit Reader- این برنامه برای مشاهده برگه‌ها و پرونده‌ها بسیار عالی عمل می‌کند اما Adobe Acrobat  هم گزینه مناسبی محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید microsoft edge ویندوز هم می‌تواند برای این کار استفاده شود.

مدیریت دانلود

FDM- یا Free Download Manager یک برنامه رایگان و بسیار کاربردی برای مدیریت دانلود شماست, از استفاده کردن آن پشیمان نمی‌شوید.

شبیه‌ساز اندروید

LDPlayer- می‌خواهید در سیستم خود اندروید را هم داشته باشید این برنامه یک انتخاب خوب محسوب می‌شود و می‌توانید برنامه‌های اندرویدی خود را در آن اجرا کنید و همچنین سخت‌افزار و حتی مدل موبایل را در آن تغییر دهید. نسخه‌های اندروید متفاوت از این برنامه موجود است.

GIMP

LDPlayer