قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال

در این فهرست یا لیست قیمت هزار رمزارز یا کریپتو گردآوری شده که در بازه زمانی کوتاه بروزسانی شده و قابل دسته‌بندی با شاخص‌های متفاوت است.

بهترین و با ارزش‌ترین رمزارز کدام است؟

1-بیت‌کوین(BTC): پادشاه ارزهای دیجیتال; بیت‌کوین اولین و مشهورترین رمزارز است.

2-اتریوم(ETH)

3-Polygon(MATIC)

4-Stellar Lumens (XLM)

5-Cardano (ADA)

6-Chainlink (LINK)

چه تعداد بیت‌کوین باقی مانده است؟

تا تاریخ ژوئن 2021 حدود 18700000 از 21 میلیون بیت‌کوین در گردش است, این حدود 90% از تمام بیت‌کوین را در بر می‌گیرد. مقدار قابل توجهی از بیت‌کوین در گردش ممکن است بنابه دلایلی برای همیشه از بین رفته باشد.

رمزارز چگونه کار می‌کند؟

ارز رمزپایه نوعی دارایی است که می‌تواند به صورت آنلاین برای خرید کالا پرداخت شود.ارزهای رمزپایه به وسیله بلاکچین کار می کنند. بلاکچین یک فناوری غیرمتمرکز است که در بسیاری از کامپیوتر ها گسترده شده و معاملات را مدیریت و ثبت می‌کند. بخشی از جذابیت این فناوری امنیت آن است.

چه زمانی برای استخراج بیت‌کوین نیاز است؟

10 دقیقه,

این فرایند که به عنوان “استخراج” شناخته می شود ، نیاز به کامپیوترهای سراسر جهان دارد تا محاسبات  را انجام دهند و برای حل همان معما تلاش کنند. این کار همیشه 10 دقیقه طول می کشد و برنده مقداری بیت کوین دیجیتال پاداش می‌گیرد. سپس یک معمای جدید آفریده می‌شود و همه مراحل برای 10 دقیقه دیگر تکرار می‌شود.

 

 
تا چه زمانی بیت‌کوین قابل استخراج است؟

از فوریه 2021 ، ماینرها برای هر بلاک جدید استخراج شده 6.25 بیت کوین کسب می کنند – برابر با ارزش 294168.75 دلار بر اساس ارزش. پاداش هر چهار سال یکبار کاهش می یابد تا زمانی که بیت کوین نهایی به دست آورده شود. در واقع ، بیت کوین نهایی بعید است که تا حدود سال 2140 استخراج شود.

 

بیشترین بیت‌کوین در اختیار کیست؟

MicroStrategy  بیشترین بیت کوین را در ترازنامه نگه دارد و پس از آن تسلا ، Galaxy Digital Holdings ، Voyager Digital ، Square و Marathon Digital Holdings قرار دارند. MicroStrategy دارای 92،079 بیت کوین است که ارزش آن حدود 3.7 میلیارد دلار بر اساس قیمت در  ژوئن 2021 است.

آیا سرمایه‌گذاری در رمزارزها هنوز هم سودآور است؟

این کار ریسک زیادی دارد ولی همچنان رمزارزها می‌توانند بسیار سودآور باشند; خرید غیر مستقیم یا سرمایه‌گذاری در شرکتی که سهام آن وابسته به رمزارزهاست می‌تواند این ریسک را کاهش دهد.