Minecraft

Minecraft یک بازی ویدیویی Sandbox است که توسط Mojang ساخته شده است. بازی توسط Markus “Notch” Persson در زبان برنامه نویسی جاوا ایجاد شده است. پس از چندین نسخه آزمایشی اولیه ، قبل از انتشار در نوامبر 2011 ، با مسئولیت توسعه Jens Bergensten ، به عنوان یک آلفای عمومی برای رایانه‌های شخصی در سال 2009 منتشر شد. Minecraft از آن زمان به چندین سیستم عامل دیگر منتقل شده است و با فروش 200 میلیون نسخه و 126 میلیون کاربر فعال ماهانه از سال 2020 ، پرفروش‌ترین بازی ویدیویی در تمام زمان‌ها است.

در Minecraft ، بازیکنان یک دنیای سه بعدی ایجاد شده از نظر رویه و با زمینی تقریباً بی نهایت را کشف می‌کنند و ممکن است مواد اولیه ، ابزارها و وسایل صنایع دستی را کشف و استخراج کنند و سازه ها یا کارهای خاکی بسازند. بسته به حالت بازی ، بازیکنان می‌توانند با “دشمنان” کنترل شده توسط کامپیوتر مبارزه کنند و همچنین با بازیکنان دیگر در همان جهان همکاری کنند یا در برابر آنها رقابت کنند. حالت های بازی شامل یک حالت بقا ، که در آن بازیکنان باید منابعی را برای ساختن دنیا و حفظ سلامتی خود بدست آورند و یک حالت خلاقانه ، که بازیکنان منابع نامحدود دارند. بازیکنان می‌توانند برای ایجاد مکانیک ، آیتم ها و دارایی های جدید گیم پلی بازی را تغییر دهند.
Minecraft یک بازی سه بعدی سندباکس است که هیچ هدف خاصی برای انجام آن ندارد و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در انتخاب نحوه انجام بازی آزادی کافی داشته باشند. با این وجود ، یک سیستم دستاورد وجود دارد که در نسخه جاوا بازی با عنوان “پیشرفت” و در درگاه های پلی استیشن “Trophy” شناخته می‌شود. گیم پلی به طور پیش فرض در دیدگاه اول شخص است ، اما بازیکنان گزینه دید سوم شخص را دارند. دنیای بازی از اشیاء خشن تشکیل شده است – عمدتا مکعب و مایعات ، و معمولاً “بلوک” نامیده می‌شوند – نمایانگر مواد مختلفی مانند خاک ، سنگ ، سنگ معدن ، تنه درختان ، آب و گدازه. گیم پلی اصلی حول چیدن و قرار دادن این اشیا است. این بلوک‌ها در یک شبکه سه بعدی مرتب شده‌اند ، در حالی که بازیکنان می توانند آزادانه در سراسر جهان حرکت کنند. بازیکنان می توانند بلوک ها را “استخراج” کنند و سپس آنها را در جای دیگر قرار دهند و آنها را قادر به ساخت چیزهایی کنند. بسیاری از مفسران سیستم فیزیک بازی را غیرواقعی توصیف کرده اند. این بازی همچنین شامل ماده ای معروف به Redstone است که می تواند برای ساخت دستگاههای اولیه مکانیکی ، مدارهای الکتریکی و دروازه های منطقی مورد استفاده قرار گیرد و ساخت بسیاری از سیستم های پیچیده را امکان پذیر می‌کند.

دانلود بازی ماینکرفت به همراه آپدیت‌های 2017 و 2021 اکنون از گیمینگ پرشیا.

توسعه‌دهنده: Mojang AB
منتشرکننده: Xbox Game Studios / Microsoft StudiosSony Interactive Entertainment

18 November 2011 :زمان انتشار

آوا/صدا: –

ژانر: ماجراجویی, FPP,TPP, فانتزی, سندباکس, المان‌های آرپی‌جی, چندنفره

metacritic

93%

سخت‌افزار مورد نیاز

Processor: Pentium 4 2.6 GHz
Graphics: 128 MB VRAM
Memory: 4 GB RAM
Disk space: 400 MB HDD
Operating system: Windows XP/Vista/7/8

تصاویر:

تریلر:

Minecraft (2011), 0.52GB
ElAmigos release, game is already cracked after installation.

Updated to version 1.16.2 (11.08.2020) or 1.12.2 (18.09.2017) – selectable during setup.

بازی Minecraft (2011) نسخه El-Amigos.

شامل دو آپدیت 1.16.2 و 1.12.2(قابل انتخاب هنگام نصب)

لینک دانلود مستقیم(تورنت):

دانلود از گوگل درایو:

FAQ

خیر, طبق گفته Mojang توسعه دهنده ماینکرفت این بازی آخرین آپدیت خود را در ماه ژوئن 2021 دریافت خواهد کرد قبل از این که پشتیبانی از این بازی برای همیشه پایان یابد. برخی Minecraft Earth را با نسخه اصلی اشتباه گرفتند.

نسخه رایگان این بازی در فروشگاه PlayStore موجود است.

اکنون نسخه‌های 1.12 و 1.16 در وب‌سایت قرار گرفته است, اخرین آپدیت نیز مدتی بعد از انتشار در gamingpersia.ir قرار خواهد گرفت.

 

0 دیدگاه‌
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها